Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
ثبت نام کاربران

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

جستجو

ایمیل: info@drmmrostami.ir        تلفن تماس:01732322020
ثبت نام کاربران

عمل ترمیمی بینی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیم بینی برای رفع مشکل و یا اختلالی که برای شخص مشکلاتی از جمله مشکلات تنفس ، خر و پف ، بسته شدن مجرای تنفسی و … به وجودآورده است، انجام میشود.

در زیر انواعی از مشکلاتی که در جراحی ترمیمی بینی رفع میشود را مرور میکنیم :

  • ترمیم یا حذف قوز بینی

این نوع جراحی ترمیمی که با اصلاح و کوچک کردن استخوان بینی همراه است شایع ترین دلیل انجام عمل بینی ترمیم است. قوز بینی میتواند به صورت مادرزادی و یا بر اثر ضربه و شکستگی بینی به وجود آمده باشد. در هر حال این امکان وجود دارد که قوز بینی علاوه بر زشتی ظاهری مشکلاتی در تنفس فرد ایجاد کرده باشد.

  • پولیپ بینی (Nasal polyp)

به توده هایی که در اثر عفونت ، آلرژی و یا فیبروز کیستیک ایجادمیشود و با مسدود کردن مجرای تنفس بینی و سینوس ها باعث ایجاد اختلال در تنفس فرد میگردد پولیپ گفته میشود. این مشکل که در بیماران مبتلا به آسم و آبریزش بینی آلرژیک بسیار شایع است با مسدود کردن راه تنفسی و ایجاد خشکی و خلط گلو بسیار وضعیت ناخوشایندی را برای فرد مبتلا ایجاد میکند.

در نهایت این جراحی با برداشتن توده و باز کردن مجرای تنفسی همراه است باعث بهبود سلامت فرد میشود.

  • انحراف بینی (Septal Deviation)

انحراف بینی به آسیب در غضروف تیغه میان دو حفره ی بینی گفته میشود. انحراف بینی در اکثر اوقات تغییری در ظاهر بینی فرد ایجاد نمیکند. اگر کجی تیغه میانی (سپتوم) بینی درمان نشود مشکلاتی از قبیل انسداد راه تنفس ، خرخر ،خشکی گلو و خونریزی میشود که کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار میدهد.

  • عمل ثانویه بینی (جراحی ترمیمی بینی) (Revision rhinoplasty)

این نوع جراحی زمانی انجام میشود که شخصی از نتیجه ی اول بینی خود راضی نبوده. عمل ثانویه بینی میتواند دلایل مختلفی از جمله نارضایتی از فرم ظاهری بینی و یا برای رفع مشکلات ایجاد شده در تنفس فرد انجام میپذیرد.

عمل زیبایی و ترمیمی بینی

در دو مبحث بالا به شرح انواع عمل های زیبایی و ترمیمی پرداختیم. عمل زیبایی و ترمیمی تلفیقی از عمل زیبایی و عمل ترمیمی است. برای مثال عملی که برای یک بینی گوشتی که دارای پولیپ انجام میشود که نتیجه ی عمل درمان پولیپ و کوچک کردن اندازه ی بینی انجام میشود ، مثالی از این نوع جراحی است.

 

خواندن 151 دفعه آخرین ویرایش در %ق ظ، %21 %506 %1398 ساعت %11:%اسفند

اطلاعات تماس

گرگان ،خیابان ولیعصر ،عدالت 14 ، مجتمع پزشکان باران ،طبق 5pin

call017-32-32-20-20

call️017-32336881

smartphone0910-170-1810

آدرس ما بر روی نقشه